DWUDNIOWE WARSZTATY

MASTER BEAUTY PHOTOGRAPHY & RETOUCH

Indywidualne dwudniowe warsztaty z fotografii beauty i retuszu zdjęć high-end w Adobe Photoshop dla fotografów posiadających podstawową wiedzę z zakresu edycji zdjęć, pracujących aktywnie zawodowo a także dla tych, którzy potrzebują nowego, świeżego spojrzenia na sztukę retuszu i fotografii beauty.

OLSZTYN

WARSZTATY STACJONARNE

Zapraszam na indywidualne dwudniowe warsztaty z fotografii beauty oraz zaawansowanego retuszu zdjęć w Photoshopie.

Na moich warsztatach pierwszego dnia dowiesz się m. in. jak prawidłowo ustawić aparat jak i oprogramowanie do przechwytywania zdjęć, krok po kroku jak ustawić światło w studio (poznasz trzy najczęściej używane przeze mnie ustawienia świateł), będziemy pracować z modelką jak i makijażystką w trakcie sesji zdjęciowej.

Drugiego dnia dowiesz się m. in. jak prawidłowo pracować na warstwach w Photoshopie, poznasz mój workflow od A do Z, poznasz sposoby i triki których używam na co dzień, jak poprawnie wyretuszować skórę bez utraty detali czy też w jaki sposób zapisać zdjęcia do publikacji bez utraty jakości. Wieloletnie doświadczenie i wysoki poziom posiadanej przeze mnie wiedzy skierowany bezpośrednio do Ciebie daje znacznie większy komfort w przyswajaniu nowych zagadnień i w praktycznym wykorzystaniu ich w przyszłości.

DLA KOGO

Warsztaty przeznaczone są dla fotografów, pragnących poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę. Tempo warsztatów jest dopasowane indywidualnie do każdej osoby, w trakcie warsztatów przejdziemy od poziomu podstawowego do bardzo zaawansowanego. Jeżeli chcesz nauczyć się fotografii beauty i retuszu w moim stylu to zapraszam.

CO ZYSKUJESZ

Nauczysz się tego w jaki sposób ja aktualnie pracuje nad swoim materiałem od sesji zdjęciowej po obróbkę zdjęć. Poznasz tylko sprawdzone profesjonalne metody, które zdobyłem przez wiele lat pracy w tej branży jako fotograf i retuszer. Zaoszczędzisz czas i zaczniesz od właściwej ścieżki w fotografii beauty i retuszowaniu swoich zdjęć.

INFORMACJE

DLACZEGO WARSZTATY U MNIE?

Jako fotograf i retuszer pracujący w branży od ponad dziewięciu lat, jestem w stanie przekazać Ci wiedzę która pozwoli ci zacząć retuszować zdjęcia w prawidłowy sposób, nie stracisz czasu na szukanie “najlepszego” sposobu przeglądając niezliczonych ilości sprzecznych informacji w sieci.

Realizowałem kampanie reklamowe dla największych marek w Polsce

KLIENCI – Wilkinson, Adidas, IKEA, TVN, I LIKE PHOTO GROUP, Vidoq Studio, Canpol Babies, Fashion Time, Anywhere, Live&Travel, Lounge Magazine, TORUS, Polsat, MAKEupOWNIA, Magdebursky, LIBRO, Artemida, Pierre René, MIYO, MEDIC by Pierre René, Clavier Cosmetics,  MEXMO by AndziaThere, SEPHORA Polska

EDYTORIALE –  Harper’s Bazaar Polska, L’Officiel Ukraine, VOGUE Arabia, KALTBLUT Magazine, Clean, DMM, ELEGANT Magazine, Hero, FASHION Magazine, Superior & Male Model Scene, MAKE-UP Trendy.

OSIĄGNIĘCIA – Pierwsze miejsce w “Polish Retouching Contest” 2016 curated by Julia Kuzmenko McKim, Sean Archer, Javier Justicia, Roza Sampolinska-Bailey, Koleta Colette Gabrysiak, Małgorzata Wesołowska

Przez rok byłem asystentem Julii Kuzmenko McKim jako retuszer.

Byłem odpowiedzialny za retusz zdjęć, które mogliście zobaczyć w witrynach sklepowych, magazynach lifestyle & fashion lub na bilbordach.

WARTO WIEDZIEĆ

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WARSZTATÓW

MATERIAŁY

Na warsztatach z zaawansowanego photoshopa, będziemy pracować na zdjęciach które powstaną pierwszego dnia warsztatów, zachęcam również do zabrania ze sobą własnych zdjęć. Mogą to być zarówno zwykłe pliki jpg, jak i pliki RAW. Podczas zajęć drugiego dnia, będą omawiane różne techniki i sposoby retuszowania zdjęć.

SPRZĘT

Podczas warsztatów wykorzystujemy oprogramowanie Adobe Photoshop. Każda osoba ma możliwość wykorzystania 7 dniowej wersji próbnej. Na zajęcia zapraszam z własnym aparatem DSLR i obiektywem dowolnym spośród podanych: 85mm, 100mm, 105mm, 70-200mm, własnym laptopem Windows lub Mac oraz Tabletem Graficznym.

MIEJSCE

Warsztaty z fotografii beauty oraz zaawansowanego retuszu zdjęć Adobe Photoshop odbywa się w pracowni na obrzeżach Olsztyna. Do dyspozycji darmowe napoje (kawa, herbata, woda) oraz internet.

DLACZEGO WARSZTATY INDYWIDUALNE?

Najlepszym możliwym sposobem nauki, jest przyjmowanie wiedzy poprzez praktykę, szczególnie programu graficznego jakim jest Photoshop jest szkolenie i praca 1-1 z prowadzącym. Na sesji zdjęciowej pierwszego dnia będziemy pracować z makijażystką i modelką, wspólnie omawiając koncepcje sesji.

Podczas warsztatów dostosowuję tempo nauki do Ciebie. Nie śpieszymy się, nie musisz martwić się, że czegoś nie zanotujesz lub zgubisz się, dodatkowo po warsztatach dostaniesz ode mnie pakiet plików na pendrive m. in. autorskie akcje do PS z których będziemy korzystać w trakcie warsztatów, które w znaczny sposób przyśpieszają pracę, notatki w formie PDF'a zawierającego wszystkie zagadnienia przerobione na warsztatach m. in. ustawienia oświetlenia i wszystkie etapy retuszu z opisem, master PSD czyli plik roboczy zawierający edycję zdjęcia wykonaną przeze mnie, surowe pliki RAW do ćwiczeń.

Kolejną świetną rzeczą jest to, że w trakcie warsztattów pracujemy na zdjęciach które powstały na sesji pierwszego dnia warsztatów i koncentrujemy się na wiedzy która Tobie jest potrzebna. Na zakończenie warsztatów otrzymasz osobiście podpisany i oprawiony w ramkę certyfikat ukończenia warsztatów!

PROGRAM WARSZTATÓW

MASTER BEAUTY PHOTOGRAPHY

PODCZAS SZKOLENIA WARSZTATÓW STAWIAM PRZEDE WSZYSTKIM NA PRAKTYKĘ, KTÓRA WYPEŁNIA 90% ZAJĘĆ!

Dzień 1

9:00-11:00

Zapoznanie się z zespołem, makijażystka i modelka. Omówienie koncepcji na sesje zdjęciową. Przygotowanie i organizacja obszaru pracy w studio.

11:00-11:15

Przerwa

11:15- 13:00

Zapoznanie z podstawowym wyposażeniem studia fotograficznego i ustawienie pierwszego setupu oświetlenia Beauty. Konfiguracja sesji zdjęciowej w programie Adobe Lightroom. Praca z modelką wykonanie zdjęcia testowego, korygowanie mocy oświetlenia, doprowadzanie oświetlenia do perfekcji. Triki i porady z zakresu oświetlenia sceny.

13:00-13:30

Przerwa na lunch – w pobliżu różne restauracje

13:30-15:30

Ustawienie drugiego setupu oświetlenia Beauty. Praca z modelką, wykonanie zdjęcia zgodnego z ustaloną wcześniej koncepcją, korygowanie mocy oświetlenia w drugim setupie, doprowadzanie oświetlenia do perfekcji. Kierowanie modela i wskazówki w trackie pozowania. Położenie obiektywu względem modela i wpływ na jego wygląd.

15:30-15:40

Krótka przerwa

15:40-17:00

Ustawienie trzeciego setupu oświetlenia Beauty. Praca z modelką, wykonanie zdjęcia zgodnego z ustaloną wcześniej koncepcją, korygowanie mocy oświetlenia w trzecim setupie, doprowadzanie oświetlenia do perfekcji. Dobór właściwego obiektywu w fotografii beauty, omówienie wad i zalet poszczególnych obiektywów. Selekcja zdjęć w programie Adobe Lightroom, wybór zdjęcia do retuszu drugiego dnia szkolenia. Podsumowanie pierwszego dnia szkolenia.

PROGRAM WARSZTATÓW

HIGH-END BEAUTY RETOUCH

Dzień 2

9:00-11:00

Konfiguracja preferencji oprogramowania Adobe Photoshop oraz sterowników tabletu. Wywołanie pliku RAW w Adobe Lightroom/Capture One. Optymalizacja organizacji obszaru pracy w Photoshopie.

11:00-11:15

Przerwa

11:15- 13:00

Podstawowe narzędzia retuszerskie jak plaster i stempel. Praca na warstwach, maskach oraz wykorzystywanie mieszania warstw. Usuwanie niedoskonałości. Zaawansowany retusz skóry, usuwanie z
twarzy włosków, trądzika, blizn,
zachowując naturalną fakturę skóry.

13:00-13:30

Przerwa na lunch – w pobliżu różne restauracje

13:30-15:30

Poprawianie wszelkich niedoskonałości cery: usuwanie plam, przebarwień itd. Zaawansowane wygładzanie skóry z zachowaniem faktury skóry. Tworzenie zdjęcia czarno-białego i praca nad nim, zmiana wybranych partii obrazu (maskowanie) technika Dodge & Burn.

15:30-15:40

Krótka przerwa

15:40-17:00

Korekta wizualna oczu, włosów. Ustawienie kontrastu oraz kolorystyki, lokalna korekta koloru. Korekta kształtów - poprawianie nosa, włosów, ust. Prawidłowe wyostrzenie zdjęcia oraz zapis. Zapis pliku do internetu i do druku. Podsumowanie warsztatów.

CZAS TRWANIA:

2 DNI - 16H / DNI ZAJĘĆ USTALA UCZESTNIK. MOŻLIWOŚĆ REALIZACJI WARSZTATÓW

W KAŻDYM DNIU TYGODNIA W CIĄGU ROKU.

ZAPISY:

+ 48 501 220 435 / jakubgrabarczyk.info@gmail.com

PŁATNOŚĆ:

PRZELEWEM PO DOKONANIU REZERWACJI W CIĄGU MAKSYMALNIE 7 DNI

PŁATNOŚĆ KARTĄ / GOTÓWKĄ W DNIU WARSZTATÓW

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ

Warsztaty Master Beauty Photography & Retouch trwa dwa dni – 16h. Warsztaty odbywają się indywidualnie, aczkolwiek jest możliwość odbycia zajęć w dwie osoby. Na warsztaty zapraszam z własnym laptopem, aparatem i obiektywem, oprogramowaniem oraz tabletem graficznym. Warto zabrać również, ze sobą własne pliki do retuszu. Za wszystkie warsztaty wystawiam faktury.

3500zł

* Cena brutto.
* Warsztaty odbywają się w Olsztynie, lub mogą być
w formie dojazdowej.

Zapisz się